Koło informatyczne

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach:
  • Grupa I - wtorek, godz.13.45
  • Grupa II - czwartek, godz. 13.45
Liczba uczestników: 30
Opiekun: Agata Twardowska

Wtorkowe zajęcia przeznaczone są głównie dla uczniów klas czwartych, którzy nie mają w domu komputerów i mają na celu przygotowanie ich do nauki informatyki w klasie V. Uczniowie zapoznają się z podstawowymi zasadami bezpiecznej obsługi komputera, uczą się, jak uruchamiać programy i jak zakończyć pracę komputera. Ćwiczą umiejętność posługiwania się myszką i klawiaturą oraz pozają podstawy obsługi niektórych programów komputerowych. Mogą też skorzystać z gier, programów edukacyjnych i encyklopedii multimedialnych.
        Zajęcia czwartkowe przeznaczone są dla uczniów, którzy chcą poszerzyć lub utwalić swoje wiadomości i umiejetności, a także dla tych, którzy chcą skorzystać z encyklopedii lub po prostu pograć.