Koło matematyczne

Zajęcia odbywają się w trzech grupach:
  • Klasy III - poniedziałek, godz. 12.50
  • Klasy IV - wtorek, godz.12.50
  • Klasy V i VI - wtorek, godz. 12.50 i środa, godz. 13.45
Liczba uczestników: 30
Opiekunowie: Joanna Grzanka, Agata Twardowska

Na zajęciach koła matematycznego uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania matematyczne i poszerzać wiadomości. Uczniowie rozwiązują ciekawe zadania o podwyższonym stopniu trudności, zadania wymagające nieszablonowego myślenia, poznają twierdzenia i własności wykraczające poza program nauczania matematyki w szkole podstawowej. W trakcie zajęć przygotowują się do szkonych konkursów "Mistrz Rachunków" i "Młody Mistrz Rachunków", do gminnego konkursu "Liga Matematyczna" oraz do konkursu "Kangur Matematyczny". W ubiełym roku szkolnym członkowie koła matematycznego zajęli I i II miejsce w Lidze Matematycznej, w Kangurze dwóch uczniów osiągnęło bardzo dobry wynik, a dwoje uzyskało wynik dobry.