Wycieczki i inne atrakcje                


          26 marca 2004 r.
        26 marca 2004 r. uczniowie klas czwartych odwiedzili Teatr Lalki i Aktora PINOKIO. Obejrzeli tam przedstawienie "Księga Dobrej Nadziei", opowiadające o życiu i pracy Franciszka z Asyżu. Piękne lalki i ciekawa scenografia bardzo podobały się dzieciom i pomogły w odbiorze testu. Po wizycie w teatrze dzieci bardzo aktywnie spędziły godzinę w sali zabaw "Agatka".

        10 marca 2004 r.
        Uczniowie klas piątych i szóstych obejrzeli przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacyjny z Wrocławia spektakl pt. "Czarodziejski kocioł", w którym ostatni mędrzec - Boniceusz pełni funkcję strażnika dobra. Od dawna bowiem najwięksi mędrcy starali się poszukiwać i utrwalać wszystko, co w życiu dobre. Nie było im łatwo. Zło przybierało różne oblicza i zdemaskowanie go, stanowiło poważny problem. Ta niesamowita historia, pełna perypetii oraz zabawnych sytuacji, pozwoliła uświadomić młodemu widzowi, że takie wartości jak prawda, dobro, uczciwość, pracowitość i miłość są ponadczasowe. Są niezbędne, aby w dzisiejszych czasach zyskać miano prawdziwego człowieka. Ten wyjątkowy spektakl pozwolił również przypomnieć i przyswoić wiedzę na temat różnic i podobieństw między bajką, baśnią, legendą i mitem.

        5 marca 2004 r.
        Uczniowie klas drugich w trakcie kilku kolejnych zajęć odkrywali tajemnice teatru. Poznawali zawody związane z teatrem, zastanawiali się "Po co jest teatr?", próbowali wcielić się w rolę scenografa i aktorów. Przygotowali i wystawili scenkę pt. „Dziecię elfów scena porwania”.
Uwieńczeniem realizacji cyklu tematycznego „Odkrywamy tajemnice teatru” był wyjazd do Teatru Lalki i Aktora PINOKIO. 5 marca dzieci z klas drugich.
i liczna grupa młodszych kolegów obejrzały przedstawienie pt. "Gra o szczęście", czyli bajkę o Janku i księżniczce Kalinie. Mali widzowie zobaczyli, jak to Szczęście i Nieszczęście w nieustannych zmaganiach kierują losem człowieka. Wspaniała gra aktorów, kolorowe i zaskakujące pomysłowością rozwiązań dekoracje sprawiły, że brawom nie było końca.
Po spektaklu dzieci zwiedzały teatr. Z dużym zainteresowaniem wędrowały po "zakamarkach" teatru. Były m.in. w garderobach aktorów, podziwiały efekty pracy kostiumologa, scenografa, realizatorów dźwięku i światła. Odwiedziły pracownię krawiecką i plastyczną. Wysłuchały wielu ciekawostek z historii teatru PINOKIO.
Klasowa wycieczka do teatru pozwoliła dzieciom na lepsze poznanie struktury i pracy teatru, pozwoliła docenić znaczenie teatru w życiu człowieka.

        28 stycznia 2004 r.
        Uczniowie klas piątych i szóstych mieli okazję uczestniczyć w prawdziwej "uczcie duchowej". W Teatrze Powszechnym w Łodzi obejrzeli adaptację sceniczną "Szatana z siódmej klasy". Sztukę bardzo dynamiczną, zabarwioną humorem typowym dla Kornela Makuszyńskiego.

        4 listopada 2003 r.
         Na wycieczkę do teatru "Arlekin" w Łodzi na przedstawienie "Jezioro Łabędzie" pojechali uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką Aleksandry Szewczyk-Rogut i Jolanty Zalisz. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie - po raz pierwszy - w wykonaniu marionetek. Piękne lalki i bogata, ciekawa scenografia były inspiracją dla działalności artystycznej...

            
  Paweł Gajda, kl. 3a         Wiktoria Bieliaszyn, kl. 3a      Marcin Stasiak, kl. 3a

        22 października 2003 r.
        Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami Moniką Łuczyńską i Joanną Grzanką wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw obejrzeli przedstawienie pt. "Turandot" w teatrze Pinikio. Po przedstawieniu mieli możliwość obejrzenia teatru "od kuchni". Zajrzeli za kulisy, do pracowni plastycznej, krawieckiej i do kabiny operatora oświetlenia i nagłośnienia.
        Drugim celem tej wycieczki było zwiedzanie, otwartej niedawno po remoncie, Palmiarni. O zebranych w niej roślinach opowiadał, zaproszony przez p. Łuczyńską p. dr Kazimierz Kopczyński, botanik z Uniwersytetu Łódzkiego.
        Było miło, przyjemnie i pożytecznie. W drodze powrotnej humory dopisywały wszystkim uczestnikom, bo wycieczka była bardzo udana.

        9 października 2003 r.
        Uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli spektakl "W Pustyni i w Sieci", na którym zostali sprowokowani do zastanowienia się, czy istnieje możliwość wzajemnego uzupełnienia się komputera i książki. Perypetie bohaterów pozwoliły uczniom uwierzyć, że wiedza książkowa wspomagana zdobyczami techniki, potrafi rozwiązać wiele problemów.
        Wyjazd do teatru zorganizowały Panie: Grażyna Mik i Aneta Siwienko.

        3 października2003 r.
        Spotkanie z Panią Wandą
      Uczniowie klas trzecich z wychowawczyniami panią Aleksandrą Szewczyk-Rogut i Jolantą Zalisz uczestniczyli w spotkaniu z Wandą Chotomską - poetką i, pisarką i tłumaczką literatury dziecięcej. Bohaterka spotkania w barwny i humorystyczny sposób opowiedziała dzieciom o swojej twórczości, o postaciach i wydarzeniach zawartych w jej utworach.
        Po spotkaniu pisarka wpisywała do pamiętników wesołe dedykacje. Dzieci bardzo cierpliwie czekały w długiej kolejce. Chętnie kupowały książki Wandy Chotomskiej. Największym powodzeniem cieszyły się "Pięciopsiaczki".