Od pięciu lat nasza szkoła w bardzo szczególny sposób obchodzi Święto Niepodległości - organizujemy Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W tym roku uroczystość odbyła się 7 listopada, przygotowała ją p. Anna Kimmer oraz p.Aneta Siwienko. W organizacji konkursu bardzo pomogła im p. Joanna Grzanka. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: najpierw występowali przedstawiciele klas I-III, później - reprezentanci klas IV-VI.
      Wykonawcy prezentowali nam pieśni, które towarzyszyły żołnierzom polskim w walce o niepodległość naszej Ojczyzny. Wszyscy zaśpiewali bardzo ładnie i dlatego jury obradowało bardzo burzliwie. I miejsce w młodszej kategorii wiekowej zdobyła Magdalena Rogut z klasy Ia, wśród reprezentantów starszych klas najlepsza okazała się Iwona Kimmer - przedstawicielka klasy IVa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
      Po zakończonej uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do klas i - na specjalnie przygotowanych kartkach - wybierali swoich faworytów. I miejsce przypadło Magdzie Rogut - przedstawicielce klasy Ia oraz Ani Frątczak z klasy VIb i Piotrowi Kopali z klasy VIa, którzy w głosowaniu uczniów zdobyli taką samą liczbę głosów.
      Wszystkim bardzo podobała się taka forma obchodzenia Święta Niepodległości i na pewno konkurs na długo pozostanie w pamięci wykonawców i słuchaczy.
      Nasi uczniowie 11 listopada brali również udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uczestniczyli we Mszy Świętej i złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.