Dzień Edukacji Narodowej to okazja, aby przyjrzeć się bliżej problemom, które nurtują szkołę, a jednocześnie tworzą jej klimat.
      W tym roku członkowie koła teatralnego przygotowali przedstawienie pod znajomo brzmiącym tytułem "Straszny Dwór". Konferansjerem był sam Stanisław Moniuszko - zagorzały wielbiciel muzyki poważnej i niechętny wszystkim psotom i wrzawom dziecięcym. W przywoływaniu kolejnych postaci pomagał mu Szkolny Dzwonek, a bohaterami zdarzeń były: duchy, zmory i upiory snujące się nocą po korytarzach i salach lekcyjnych każdej szkoły, czyli klasówka, ściągawka, nauczyciele, woźna, szkolny łobuz, ... .
      "Straszny Dwór" bez chóru? Nie! Całą uroczystość ubogacał śpiewem szkolny chór.Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście bardzo żywo reagowali na grę aktorską, co było dowodem, że świetnie się bawili, a poruszane problemy są im dobrze znane.
      Na zakończenie uroczystości wszyscy wykonawcy odśpiewali "Sto lat", a Samorząd Uczniowski wręczył swym pedagogom drobne upominki, składając życzenia owocnej pracy.
      Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie: Grażyna Mik, Anna Kimmer i Aneta Siwienko.