"Uczymy się od przyrody, a przybędzie nam rozumu, zdrowia i urody" Pod takim hasłem 23 kwietnia br. w SP nr 2 w Zelowie po raz czwarty odbyły się obchody Dnia Ziemi dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Zelów. Ich pomysłodawczynią i główną organizatorką jest p. Elżbieta Pajewska, nauczycielka przyrody w SP nr 2. Zapraszamy do nas drużyny z każdej szkoły, po trzech uczniów z klas I-III i trzech uczniów z klas IV- VI wraz z opiekunami.
W tym roku dla uczniów kl. I-III przygotowałyśmy test ekologiczny. Dzieci odpowiadały na wylosowane pytania obejmujące program edukacji ekologicznej w nauczaniu zintegrowanym. Po dogrywce zwyciężyły drużyny z SP 2 i SP 4. Drugie miejsce zajęły dzieci z SP w Bujnach Szlacheckich, trzecie z SP w Kociszewie i SP w Wygiełzowie.
Uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursie plastycznym, którego celem było stworzenie plakatu o wylosowanym Parku Krajobrazowym znajdującym się na terenie regionu łódzkiego. Powstały bardzo piękne prace, wśród których jury najwyżej oceniło plakat drużyny z SP w Bujnach Szlacheckich, na drugim miejscu - SP 4, a na trzecim - SP 2. Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwało jury w składzie: p. Joanna Matak z przedsiębiorstwa "Eko Region", p. Andrzej Kędziak dyrektor RCEE w Bełchatowie oraz p. Małgorzata Dębkowska dyrektor Domu Kultury w Zelowie.
Najlepsze zespoły otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy - dyplomy i pamiątkowe drobiazgi.
Po zakończonych konkursach wysłuchaliśmy piosenek o tematyce ekologicznej przygotowanych przez gości i gospodarzy. Na zakończenie tej części imprezy uczniowie klas III z SP 2 zaprezetowali scenkę pt."Kochajmy Ziemię" przygotowaną pod kierunkiem p. Aleksandry Szewczyk-Rogut i Jolanty Zalisz.. Następnie głos zabrali przybyli goście. Dowiedzieliśmy się o znaczeniu segregowania odpadów oraz budowie nowoczesnych wysypisk śmieci.
Ostatnią częścią święta było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Czas upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

KLIKNIJ, aby powiększyć,

Turniej wiedzy ekologicznej dla klas młodszych. Konkurs plastyczny. Członkowie jury wręczyli nagrody i dyplomy. Reprezentacja naszej szkoły. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali przedstawienie O działalności RCEE opowiedział dyrektor Andrzej Kędziak. Przedstawicielka Eko_Regionu opowiedziała o segregacji odpadów. Ostatnim punktem programu było ognisko. Czas upłynąl w miłej atmosferze.