Pozwolić samym uczniom wybierać tematy, które ich interesują? - A może Festiwal Nauki?!
Na taki atrakcyjny sposób owocnego spędzenia czasu, wpadła pani Joanna Grzanka, zaproponowała udział w imprezie wszystkim klasom i nauczycielom. Choć pracy było dużo, wszyscy włączyli się w organizację i 30 stycznia impreza miała swój finał.
Telefon, telewizja, działanie magnesu, tęcza na niebie, to tak oczywiste zjawiska towarzyszące nam na co dzień, że często nie zastanawiamy się nawet, komu zawdzięczamy fakt, iż możemy rozmawiać na odległość i skąd wiemy, dlaczego widzimy kolory. Na te i inne pytania uczniowie uzyskali odpowiedzi w bardzo atrakcyjnej formie. Każda klasa przygotowała prezentację przedstawiającą postać uczonego i zjawisko, które ich zdaniem warto było przybliżyć kolegom.
Ogromne zaangażowanie uczniów i wiele pomocy dydaktycznych przygotowanych przez nich pod kierunkiem nauczycieli, świadczy o celowości tak przeprowadzonych zajęć.

KLIKNIJ, aby powiększyć,

1a opopwiedziała o epokowych wynalazkach: papierze i druku. 1b przedstawiła sztukę składania papieru - origami. Tematem prezentacji klasy 2a było odmierzanie czasu. 2b odpowiedziała na pytanie: <i>Co to jest wiatr?</i>. 3a wyjaśniła zagadkę zmiany pór roku. 3b pokazała, skąd się biorą chmury 4a przedstawiła historię malarstwa. 4b zaintresowała się geometrią niemożliwą i pokazała, jak zrobić wstęgę Mobiusa. 5a zaprezentowała wynalazki Thomasa Edisona. 5b omówiła odkrycia Izaaka Newtona. 6a wyjaśniła zasadę działania magnesu i telefonu. 6b omówiła historię lotów kosmicznych.