Jasełka Bożonarodzeniowe '2003

Jasełka w naszej szkole w roku 2003 to Misterium Bożonarodzeniowe, którego mottem było:

"Nie było miejsca dla Ciebie,
             W Betlejem w żadnej gospodzie,
             I narodziłeś się Jezu w stajni, ubóstwie i chłodzie.
             A teraz wśród ludzi tyle łez, jęków, katuszy,
             Bo nie ma miejsca dla Ciebie
             W niejednej człowieczej duszy."

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przedstawili historię tej szczególnej nocy, wprowadzili świąteczny nastrój, śpiewając pięknie kolędy. I nie tylko... Zwrócili też uwagę naprawdę, że Jezus przyszedł zbawić każdego człowieka, lecz ludzie są obojętni, a nawet Go odrzucają. Nie wiedzą, że On jest ich największym szczęściem. Refleksja Grzesznika pozwoliła zrozumieć, że miejscem dla Boga jest dusza człowieka.
Tak, jak co roku na Jasełka przybyli zaproszeni goście: rodzice i rodziny uczniów naszej szkoły. Były też szesciolatki z zelowskich przedszkoli Swą obecnością zaszczycił nas również proboszcz parafii rzymsko-katolickiej ksiądz kanonik Kazimierz Ciosek.
Tradycyjnie na początku stycznia gościliśmy z przedstawieniem jasełkowym w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych. Nasz występ również i w tym roku spotkał się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Na spotkaniu panowała miła atmosfera, występujący uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a uwieńczeniem gościnności był słodki poczęstunek.
W tym roku braliśmy również udział w I Gminnym Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, który został zorganizowany przez Dom Kultury w Zelowie. Dzieci mogły obejrzeć i porównać występy kolegów z innych szkół. Mali aktorzy mogli posmakować występów na prawdziwej scenie.

KLIKNIJ, aby powiększyć