Grudniowe spotkania z teatrem i poezją

Tradycją szkoły stają się grudniowe wieczory z teatrem i poezją w wykonaniu naszych uczniów powiązane z promocją Kalendarza Szkolnego. Tegoroczne spotkanie otworzyła pani Joanna Grzanka. Na początku zaprosiła zebranych do obejrzenia przedstawienia „Szkółkowo”, przygotowane przez uczniów klas VI pod kierunkiem pani Anety Siwienko. Aktorzy w humorystyczny sposób zaprezentowali kilka scen z życia szkoły i dowcipnie sportretowali niektóre postacie, spotykane w każdej chyba szkole.

Po przedstawieniu pani Joanna Grzanka opowiedziała o czwartej już edycji Kalendarza Szkolnego, w którym tym razem znalazły się prace dotyczące naszego miasta. Prace wykonali uczniowie pod kierunkiem pani Aleksandry Szewczyk-Rogut. Zarys historii Zelowa zamieszczony w kalendarzu opracowała pani Aneta Siwenko, a opracowaniem graficznym zajęły się panie: Joanna Grzanka i Agata Twardowska. W wydaniu kalendarza pomogła pani Marzanna Socha.

Ostatnią częścią spotkania był wieczór poezji. W bardzo oszczędnej, lecz nastrojowej scenerii, przy zapalonych świecach w kształcie "ostrej fali", członkowie koła teatralnego zaprezentowali dorobek artystyczny naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej. Wiersze Wisławy Szymborskiej są przepojone prostotą, ale wyzbyte chłodu. Krytyczne wobec szaleństw ludzkich, a jednak solidaryzujące się z ich losem. Są pełne humoru pomagają nam żyć. Dlatego każdy, kto był uczestnikiem wieczoru poezji, znalazł swego rodzaju ukojenie, jakże potrzebne w tych przedświątecznych dniach.

KLIKNIJ, aby powiększyć