Święto Patrona Szkoły

Tadeusz Kościuszko - Obywatel Świata, pod takim hasłem w tym roku świętowaliśmy "imieniny" patrona naszej szkoły. Uroczystość odbyła się 24 marca w Domu Kultury w Zelowie, ale przygotowania trwały już od kilku tygodni.
Należało pomyśleć o scenariuszu przedstawienia, który byłby nieco inny niż w ubiegłych latach. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ bohatera narodowego, który walczył w obronie Ojczyzny w trudnych dla Polski czasach, nie sposób zaprezentować zabawnie, a jednocześnie tak, aby spełnić oczekiwania przybyłych gości i nie zanudzić, więc należy wzruszyć. Myślę, że udało nam się tego dokonać i dostarczyliśmy wszystkim zaproszonym gościom, przyjaciołom szkoły, uczniom i nauczycielom wielu chwil wzruszeń. Na ogólne wrażenie pracowało wielu nauczycieli. Należało przygotować oprawę muzyczną, scenografię, rekwizyty, stroje, zaproszenia...
Nie żałowaliśmy jednak trudu i godzin pracy poświęconych przygotowaniu uroczystości. Słowa uznania kierowane pod adresem uczniów, szkoły i nauczycieli będą motywacją do podejmowania nowych wyzwań.

KLIKNIJ, aby powiększyć,

Zebranych powitała pani dyrektor Marzanna Socha Odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły Życzenia szkole złożył zastępca burmistrza Zelowa Kazimierz Hudzik Dziadek opowiada wnuczce o Kościuszce
Kościuszko opstanawia opuścić Amerykę Kościuszko otrzymuje z rąk Waszyngtona stopień generała Krakowianie na przyjęcie Naczelnika uszyli sukmanę Uroczystość uświetnił chór szkolny

Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów i symbolicznych orderów Szkolnym Mistrzom.