Ślubowanie pierwszoklasistów

Październik to miesiąc szczególnie ważny dla uczniów klas pierwszych i nauczycieli. Obchodzą oni w tych dniach swoje święta. W tym roku "maluchy" z klasy Ia i integracyjnej Ib obchodziły swoje święto 10 października. W tym dniu do szkoły przybyła Eko-wróżka, która przygotowała dla pierwszoklasistów turniej wiedzy, zręczności i umiejętności. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, rysowały, liczyły i czytały. Zadania nie były łatwe, ale maluchy znakomicie sobie z nimi poradziły. Zgromadzeni goście przyglądali się poczynaniom dzieci, oceniali je gorącymi brawami i okrzykiem "brawo, brawo, tak, tak, tak".
      Na prośbę Eko-wróżki pani dyrektor Marzanna Socha pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie.
      Miłym akcentem całej uroczystości były upominki własnoręcznie wykonane i wręczone przez uczniów klas drugich i trzecich. Wspaniały prezent w postaci wyjazdu do teatru otrzymały dzieci od Rady Rodziców i Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych. Pan Burmistrz Kazimierz Hudzik przeznaczył tysiąc złotych na pomoce dydaktyczne.
      Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom dyplomy pasowania na ucznia. Uroczystość, którą przygotowały Panie: Liliana Rogut, Mirosława Jańczyk, Mariola Głowacka i Anna Kimmer, zakończyła się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez rodziców.
      Dzień ten na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

KLIKNIJ, aby powiększyć