Walewice w przedświątecznym nastroju

8 grudnia 2003 r. w Centrum Aktywizacji Osób Starszych w Walewicach zorganizowano spotkanie dla seniorów z terenów wiejskich z okolic Walewic. Organizatorami projektu "Pomóżmy ludziom" było Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie i Stowarzyszenie Dobroczynne "Razem". Zebranych gości powitali: Pani Anna Doliwa ze Stowarzyszenia Dobroczynnego "Razem" i Pan Dariusz Karczmarek - prezes SPON. W części artystycznej spotkania wystąpili uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie, przygotowane przez panią Monikę Łuczyńską oraz dzieci i młodzież ze SPON, przygotowane przez wolontariuszki. Mali artyści zaprezentowali wiersze, piosenki i kolędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia, nadchodzącym Nowym Rokiem i zimą. Występ wprowadził uczestników w miły świąteczny nastrój. Po części artystycznej odbyło się spotkanie z lekarzem Ghasanem Aliyehem, który pochodzi z Kuwejtu, a od 11 lat mieszka w Polsce i pracuje w Przychodni w Wygiełzowie. Bardzo ciekawie opowiadał o swojej rodzinie, kraju, jego zwyczajach i tradycjach. Wygłosił również prelekcję prozodrowotną, a zainteresowanym udzielał indywidualnych konsultacji. W ten zimowy wieczór wszyscy śpiewali przy kominku kolędy, pili herbatę i jedli ciasteczka. Był to niezapomniany przedświąteczny wieczór.