II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Już po raz drugi w połowie stycznia w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Dało się wyczuć lekkie zdenerwowanie organizatorów i uczestników II Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Ponad trzydziestu uczestników kilku opiekunów przybyło, aby wyłonić najlepszych wokalistów terenu gminy. Niełatwe zadanie miało jury w składzie p. Andrzej Dębkowski, p. Grażyna Karbowska i p. Barbara Berlińska. Mieli wybrać najlepszych z najlepszych, biorąc pod uwagę umiejętności muzyczne, interpretację wykonywanych utworów i ogólny wyraz artystyczny.
      Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VI. W najmłodszej grupie wiekowej najlepiej zaśpiewała Małgorzata Ignasiak z Przedszkola Samorządowego nr 1. II miejsce wyśpiewała Natalia Adamczyk reprezentująca Przedszkole Samorządowe nr 4, a III miejsce - Maria Pniewska z Przedszkola Edukacyjnego. Natalia Mielczarek Z PS 1 i Klaudia Berut z PS 4 otrzymały wyróżnienia.
      W grupie wiekowej klas I-III I miejsce zajęła Martyna Socha z SP 2 w Zelowie, II miejsce również uczennica naszej szkoły Maria Marciniak. Przyznano dwa drugie miejsca - Natalii Jachymek, uczennicy SP w Bujnach Szlacheckich Szlacheckich Łukaszowi Rogozińskiemu uczniowi SP 4 w Zelowie. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Monika Szczepaniak, uczennica SP w Kociszewie.
      W najstarszej grupie wiekowej zwyciężył Mikołaj Lachowski ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie, a drugie miejsce zajęła Iwona Kimmer z SP 2 w Zelowie. W tej kategorii wiekowej przyznano aż trzy trzecie miejsca: Piotrowi Kopali (SP 2), Paulinie Biegańskiej (SP Bujny Szlacheckie) oraz Orinie Froń (SP Wygiełzów). Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Karbownik (SP 2) i Aleksandra Gajda (SP Wygiełzów).
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody lub drobne upominki.

KLIKNIJ, aby powiększyć,