Konkursy                 


           "Spelling Quiz"
       W dniu 11 maja 2004 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Angielskiej Ortografii "Spelling Quiz". Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkól podstawowych z klas IV-VI, po 3 osoby z każdej szkoły. Zadaniem każdego uczestnika było poprawne przeliterowanie 6 usłyszanych słów za pomocą alfabetu angielskiego (wyrazy składały się od 3 do 8 liter). Za prawidłowe przeliterowanie wyrazu uczeń otrzymywał tyle punktów, z ilu liter składał się dany wyraz.
Naszą szkołę reprezentowali:
Monika Szczepańska z kl. VIa,
Paweł Twardowski
Jakub Domagała z kl.Va.
Uczeń naszej szkoły Paweł Twardowski uplasował się na trzecim miejscu.

      "Najładniejszy zeszyt"
       20 maja 2004 komisja w składzie:Grażyna Mik, Katarzyna Wolska, Aneta Siwienko dokonała przeglądu zeszytów uczniów przedstawionych do konkursu. Konkurs został ogłoszony w styczniu, więc uczniowie mieli czas popracować nad estetyką swoich zeszytów.
Przy ocenie brano pod uwagę : estetykę całego zeszytu, staranność i kształt pisma, poprawność ortograficzną,uwzględnianie akapitów. Pocieszające jest to, że z roku na rok z klas 1-3 jest coraz więcej uczniów, których zeszyty są pięknie prowadzone. Dlatego komisja nie miała łatwego zadania, aby wybrać ten najładniejszy. Ostatecznie przyznano dwa pierwsze miejsca:
ucz. kl. Ia Magdzie Rogut
ucz. kl. IIb Judycie Rist
Drugie miejsce zajęła ucz. kl. IIIb Monika Marczak, a trzecie Magda Boroń z. kl. IIa.
W klasach starszych najładniejsze zeszyty mają uczniowie klasy Va, wśród wielu przedstawionych zeszytów przyznano:
I miejsce Iwonie Dudek (kl. Va)
II miejsce Kamili Tosik (kl. Va)
III miejsce Karolinie Robak (kl. Va)
Równoległe III miejsce zajęła uczennica kl. VI b Beata Stępień.

      "Zabawy słowami"
       Errare humanum est (błądzić jest rzeczą ludzką), mówi stare porzekadło i wyciąga na światło dzienne wstydliwą prawdę: wszyscy popełniamy błędy. Z niewiedzy, lenistwa, czasem pośpiechu.
Błąd językowy, czyli nieświadome odstępstwo od współczesnej normy językowej(...). Ze względu na to, jakie normy naruszamy, popełniamy różne błędy: słownikowe, gramatyczne, fonetyczne, frazeologiczne itp.
Drugi już z kolei gminny konkurs „Zabawy słowami” zorganizowany przez p. Ewę Siedziako, to niezwykle trudny konkurs szczególnie na etapie szkoły podstawowej. Naturalnie ze względu na niezliczoną różnorodność błędów, a poza tym zbyt małe doświadczenie 13-letniego ucznia. Wyzwanie przyjęli uczniowie, którzy mają w sobie żyłkę dociekliwego tropiciela tajemnic językowych i lubią wiedzieć więcej od innych. Do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło pięcioro uczniów.
Szkołę naszą na etapie gminy miał reprezentować zespół dwuosobowy. Najwięcej punktów, rozwiązując wcale niełatwy test, zdobyli Karolina Robak i Paweł Twardowski, uczniowie kl. Va. Rywalizując z innymi szkołami również radzili sobie wspaniale w szybkim tempie rozwiązując 17 ćwiczeń, które niejednemu wykształconemu dorosłemu sprawiłyby kłopoty. Zdobyli II miejsce. Gorąco im gratulujemy!

      "Konkursy ortograficzny"
       Niezwykłą znajomością ortografii wykazali się uczniowie klas drugich i trzecich podczas konkursu ortograficznego. Bój o tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii klas II i III” odbył się w naszej szkole w dniu 16 marca 2004 r. Uczestnicy konkursu otrzymali do wykonania 6 zadań z różnymi trudnościami ortograficznymi, z którymi borykali się przez 45 minut. Poziom wiedzy i umiejętności był dość wyrównany. Zwycięstwo przypadło dwóm uczennicom klasy 3a: Wiktorii Bieliaszyn i Oli Lotczyk, które uzyskały tę samą liczbę punktów. Drugie miejsce w konkursie zajął Bartosz Mielczarek (kl. 3a), a trzecie - Ewa Prowaźnik (3a. Konkurs zorganizowały panie: Liliana Rogut i Mirosława Jańczyk.

      Nasz patron - Tadeusz Kościuszko
       "Podaj dokładną datę urodzin Tadeusza Kościuszki"
"Jakie trzy imiona otrzymał na chrzcie Tadeusz Kościuszko?"
Na takie m.in. pytania odpowiadali uczestnicy pisemnego konkursu "Tadeusz Kościuszko - patron naszej szkoły", który odbył się w naszej szkole 12 marca 2004 r.
W konkursie przygotowanym przez panie: Małgorzatę Mielczarek, Anetę Siwienko i Grażynę Mik wzięło udział 16 uczniów klas 4-6. Konkurs był jednocześnie eliminacją do turnieju wiedzy o Tadeuszu Kościuszce, który odbędzie się w Drużbicach.
Najwięcej punktów w konkursie zdobyła Wioleta Mielczarek z klasy 6a. Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Wodniak (kl. 6a), Karolina Robak (kl. 5a), Dawid Olejnik (kl. 6a), Nadia Dziurdzia (kl. 4a) i Monika Szczepańska (kl. 6a). Właśnie ci uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na turnieju w Drużbicach. Wszyscy uczniowie, którzy przygotowywali się do konkursu mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o życiu tego wybitnego Polaka.

      Konkurs recytatorski
       Gminny konkurs recytatorski, jak co roku organizowany przez Szkołę Podstawową w Kociszewie, mobilizuje nas do szkolnego przeglądu kandydatów - miłośników poezji recytowanej. W tym roku zainteresowanie konkursem było nieco słabsze niż w minionych latach. Do konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów z klas IV-VI. Poziom recytacji i staranność przygotowania były bardzo zróżnicowane, dlatego komisja w składzie: Grażyna Mik, Aneta Siwienko i Aleksandra Szewczyk-Rogut, nie miała problemów z wytypowaniem kandydatek do konkursu gminnego. Zakwalifikowano do niego:
  • Aleksandrę Ignaczak (kl. 4b),
  • Paulinę Dubińską (kl. 6a),
  • Olę Karbownik i Kasię Kubiś (kl. 4a),
  • Karolinę Rogut (kl. 6a).
Ola Ignaczak godnie reprezentowała naszą szkołę. W Gminie zajęła II miejsce, a w Powiecie otrzymała wyróżnienie. Olu, gorąco Ci gratulujemy doskonałych zdolności recytatorskich.

      Szkolne konkursy "Mistrz Rachunków" i "Młody Mistrz Rachunków"
       W marcu odbyły się w naszej szkole konkursy matematyczne ....więcej >>

       ENGLISH COMPETITION
       W dniach 04.03.2004r. i 08.03.2004r. zostały przeprowadzone w naszej szkole konkursy, które miały wyłonić mistrzów języka angielskiego, w dwóch kategoriach wiekowych: w klasach młodszych II-III i klasach starszych IV-VI.
Jako pierwsi zmagali się uczniowie z klas starszych. Mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 9 zadań konkursowych o różnym stopniu trudności. Poszczególne pytania dotyczyły zarówno wiadomości z gramatyki jak i słownictwa.
Następnie do konkursu przystąpiły „maluchy” Test, który rozwiązywały zawierał 10 pytań. Były to zadania w formie: krzyżówki, uzupełniania wyrazów brakującymi literami, podpisywania obrazków i samodzielnego tłumaczenia zdań.
Ogółem w obu konkursach wzięło udział 96 uczniów.
Mistrzami w klasach młodszych zostali Paweł Gajda i Bartosz Mielczarek uczniowie klasy 3a, którzy uzyskali tę samą liczbę punktów. Kolejne miejsca zajęli Marcin Stasiak i Aleksandra Lotczyk (również z klasy 3a).
W klasach starszych mistrzem został uczeń klasy 5a - Paweł Twardowski. Drugie miejsce zajęła Monika Szczepańska z klasy 6a, a trzecie Mateusz Stasiak z 5a.
Konkurs zorganizowały Monika Łuczyńska i Maria Boczkiewicz.

       "Moja szkoła"
       2 marca 2004 r. odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny „Moja szkoła”. Zgodnie z regulaminem, zadaniem uczniów było przedstawienie naszej szkoły. Praca wykonana dowolną techniką miała uwzględniać własne odczucia dzieci. Każdy uczestnik otrzymał karton formatu A3 i kod, który został umieszczony na odwrocie pracy. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas I-III oraz 33 uczniów z klas IV-VI.
4 marca komisja w składzie Marzanna Socha, Liliana Rogut i Aneta Siwienko nagrodziła po 3 prace w każdej kategorii wiekowej, po czym organizator ujawnił nazwiska ich autorów.
Klasy I- III:
Malwina Dychto (IIb), Magdalena Malinowska (IIa), Maria Marciniak (IIIb). Klasy IV -VI:
Weronika Jańczyk (IVa), Mateusz Stasiak (Va), Karolina Robak (Va).
Organizatorem konkursu była pani Aleksandra Szewczyk-Rogut.

      V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
       W sobotę 31 stycznia 2004 r. Zespół Charytatywny działający przy parafii rzymsko-katolikiej w Zelowie zorganizował V Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Zelów. Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii klas 0-III trzecie miejsce zdobyły dwie uczennice naszej szkoły: Martyna Socha (kl. 3a) i Magdalena Boroń (kl. 2a).
W kategorii klas IV-VI na drugim miejscu uplasował się Piotr Kopala (kl. 6a), a na trzecim - Aleksandra Karbownik (kl. 4a).
Kolorowe Nutki”w składzie: Magda Frezewitte, Iwona Kimmer, Aleksandra Karbownik (kl. 4a), Martyna Socha (kl. 3a), Maria Marciniak (kl. 3b) i Piotr Kopala (kl. 6a), były jedynym zespołem biorącym udział w konkursie. Dzieci wykonały kolędy w układzie dwugłosowym. Zespołowi akompaniował na gitarze Paweł Twardowski.

      II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
      Już po raz drugi w połowie stycznia w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Dało się wyczuć lekkie zdenerwowanie organizatorów i uczestników II Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek....więcej >>

      III Międzypowiatowy Festiwal Kolęd
      W niedzielę 18 stycznia 2004 r. do Domu Kultury w Buczku przyjechały dzieci z Łasku, Łasku Kolumny, Widawy, Dobrania, Czestkowa, Ochli, Grocholic, Łobudzic i Zelowa, by wziąć udział w III Międzypowiatowym Festiwalu Kolęd. W kategorii solistów szkoł podstawowych III miejsce zajął uczeń naszej szkoły Piotr Kopala. Bardzo ładnie zaprezentował się na scenie zespół "Kolorowe Nutki", który w kategorii zespołów wokalnych szkół podstawowych zajął I miejsce. W kategorii duetów wokalnych zwyciężyli Agnieszka i Piotr Kopala (Agnieszka jest absolwentką naszej szkoły, obecnie uczęszcza do pierwszej klasy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie).

      Konkursu o Tytuł Gminnego Mistrza Ortografii
       Rzewnie, żaden, brzęk, kałamarz, późno, juhas - to nic trudnego dla MISTRZA ORTOGRAFICZNEGO.

W tym roku szkolny konkurs ortograficzny, za który odpowiedzialne były panie uczące języka polskiego Aneta Siwienko i Grażyna Mik, odbył się 11 grudnia 2003 r. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas IV-VI. Uczniowie pisali dyktando sprawdzające różnorodne zasady ortograficzne. Do finału przeszły następujące osoby: Paweł Twardowski (5a), Karolina Robak (5a), Iwona Niedzielska (5a), Nadia Dziurdzia (4a) i Karolina Zachwyc (4a).
II etap i finał Konkursu o Tytuł Gminnego Mistrza Ortografii odbył się 12 stycznia 2004 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie. Laureaci szkolnych konkursów ortograficznych ze wszystkich szkół w gminie, pisali dyktando o wysokim stopniu trudności. I tym razem nie zawiedliśmy się na naszym Mistrzu - Paweł przeszedł do finału, ale choć pisze bezbłędnie, nie wykazał się znajomością wszystkich zasad ortografii i nie obronił zeszłorocznego tytułu Mistrza Gminy. Jednak równie dumni jesteśmy z Gminnego Wicemistrza Ortografii.

      II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
      9 stycznia 20004 r. w Szkole Odstawowej nr 13 w Bełchatowie odbył się II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs był przeznaczony dla solistów z klas IV-VI. Każdy z uczestników konkursu śpiewał kolędę i pastorałkę. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Karbownik i Iwona Kimmer z klasy IVa oraz Piotr Kopala z klasy VIa. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Miłą niespodziankę sprawił Piotr Kopala, który otrzymał wyróżnienie.

      "To on zasłużył na miano obrońcy praw człowieka"
      Liceum Ogólnokształcące w Zelowie z okazji święta patrona szkoły ogłosiło POWIATOWY KONKURS LITERACKI pod jakże szczytnym tytułem "PORTRET OBROŃCY PRAW CZŁOWIEKA". Wyniki konkursu ogłoszono 10 grudnia 2003 roku. Z ogromnym zadowoleniem przyjęliśmy wiadomość, że drugie miejsce przypadło naszej uczennicy Karolinie Robak, która za bohaterkę pracy wybrała Matkę Teresę z Kalkuty. Wyróżnienie otrzymał Piotr Socha z klasy VIa za pracę o Janie Pawle II.

      Powiatiwy KOnkurs Recytatorski "Tuwim znany i lubiany"
      9 grudnia 20003 r. W 50 rocznicę śmierci Juliana Tuwima Gminny Ośrodek Kultury w Ruścu ogłosił POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "TUWIM ZNANY I LUBIANY". Celem konkursu było inspirowanie dzieci do kontaktu z literaturą, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz uczczenie pamięci poety, jak również popularyzacja jego twórczości.
Zanim uczniowie prezentowali swe umiejętności na zewnątrz, odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje. Komisja w składzie Grażyna Mik i Aneta Siwienko, w obecności klasy piątej, zdecydowała, że w powiecie będą nas reprezentować:
-Aleksandra Ignaczak, ucz. klasy IVb , "Ptasie radio",
-Paulina Dubińska, ucz. klasy VIa "Colloquium niedzielne na ulicy",
-Patrycja Cegiełka, ucz. klasy IVa (z powodu choroby nie wyjechała).
Liczyliśmy na nagrodę, biorąc pod uwagę niezwykły kunszt recytatorski naszych uczennic, ale musieliśmy się zadowolić wyróżnieniem Oli Ignaczak. Trzeba przyznać, że komisja miała nie lada zadanie, by wyłonić zwycięzców spośród dziewięćdziesięciu uczestników konkursu.

      Gminny Konkurs "Matematyczne Zabawy "
      26 listopada trzyosobowa drużyna w składzie: Beata Stępień (kl. 6b), Paweł Twardowski (kl. 5a) i Mateusz Stasiak (kl. 5a) uczestniczyła w konkursie matematycznym w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie. Konkurs dla szkół podstawowych z terenu gminy Zelów zorganizowała pani Barbara Klewin. Dla uczestników przygotowała różnorodne i ciekawe zadania: układanki z zapałek, budowle z klocków, rebusy, krzyżówki arytmetyczne, łamigłówki geometryczne i pytania testowe.
Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i rozwiązywanie zadań przebiegało bardzo sprawnie. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła II miejsce, plasując się tuż za drużyną gospodarzy.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Joanna Grzanka.

      V Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
      Regionalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne działające w Bełchatowie już od pięciu lat organizuje Przeglądy Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Moja Ojczyzna". Nasza szkoła jest jedną z pięciu placówek, które otrzymały nagrody specjalne za udział we wszystkich edycjach tego konkursu. W tym roku podczas przeglądu wystąpił zespół wokalny "Kolorowe Nutki" oraz uczennica klasy IVa Iwona Kimmer. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze. Dzieci przygotowała do konkursów pani Anna Kimmer.

      V Konkurs Pieśni Religijnej i Patriotycznej
      8 listopada 2003 r. odbył się V Konkurs Pieśni Religijnej i Patritycznej, zorganizowany przez Parafialny Zespół Charytatywny, działający przy parafii w Zelowie. Naszą szkołe reprezentowały zespoły wokalne: "Kolorowe Nutki" i "Nuteczki" oraz czworo solistów. W kategorii klas 0-III drugie miejsce zdobyła uczennica klasy IIa Magdalena Boroń, zaś na trzecim miejscu uplasował się zespól "Nuteczki". W kategorii klas IV-VI zwyciężyła uczennica naszej szkoły Anna Frątczak z klasy VIb. W tej kategorii wiekowej trzecie miejsce zajął zespół "Kolorowe Nutki", a wyróżnienia otrzymali Piotr Kopala (kl. Via) i Aleksandra Karbownik (kl. IVa). Zespołom wokalnym akompaniował na gitarze Paweł Twardowski Twardowski kl. Va. Wszystkie nagrodzone dzieci otrzymały drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.