Regulamin konkursu "Mistrz Rachunków"

Cele konkursu: Ogólna charakterystyka konkursu:

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV - VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który chce sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. Zakres materiału nie wykracza znacząco poza tematykę omawianą w klasie IV. Zdania konkursowe wymagają nieszablonowego myślenia, umiejętności stosowania wiedzy w sytuacjach nietypowych.

Przebieg konkursu:

Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji i finału.

I etap - eliminacje. Uczniowie rozwiązują test złożony z 15 zadań zamkniętych, wybierając jedną prawidłową odpowiedź spośród czterech. Zadania są punktowane w skali 0 - 1. Na rozwiązanie uczniowie mają 45 minut.

II etap - finał. Do finału przechodzą dwie najlepsze osoby z każdej klasy oraz siedem osób z najlepszymi wynikami (jeśli uczniowie na miejscach od ósmego mają tę samą liczbę punktów, co uczeń siódmy, wówczas również wchodzą do finału). W finale uczestnicy rozwiązują pięć zadań otwartych punktowanych w skali 0 - 3. Na rozwiązanie uczniowie mają 45 minut.

Tytuł Szkolnego Mistrza Matematyki zdobywa uczeń, który uzyska największą liczbę punktów łącznie w eliminacjach i finale.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymują dyplomy i nagrody.

W przypadku jednakowej sumy punktów, o kolejności decyduje liczba punktów za zadania otwarte

Termin konkursu:

Eliminacje - 1 marca 2004 r. (poniedziałek), godz. 12.50 - 13.50.
Finał - 8 marca2004 r. (poniedziałek), godz. 12.50 - 13.50.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia do konkursu przyjmują panie: Agata Twardowska i Joanna Grzanka.
Termin zgłoszeń upływa 27 lutego 2004 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!!!